יום ו', טז’ בתמוז תשע”ה
דף הבית משה שרת -האיש ופועלו תחומי דעת שכבות
תוכניות קרב אינטרנט בטוח חדר מורים יצירת קשר  
ביה"ס עושה כל שביכולתו לשמירת זכות יוצרים וזכות הפרט בחומרים המצויים באתר. במידה שחומר או פריט מידע שהועלה לאתר מפר בתום לב את זכות היוצרים ו/או זכות הפרט, כתבו אלינו ואנו מתחייבים לתקן את הטעון תיקון או להסיר את החומר מן האתר, ליידע את האחראי להפרה זו ולהתריע בפניו על העלאת חומרים אלה כדי למנוע הישנות מקרים כאלה. דוא"ל : rinatdagan7@gmail.comבברכת שימוש מושכל, הצוות החינוכי
קרא עוד...
ברוכים הבאים לבית הספר: "משה שרת " רמלה
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 149
חופשת הקיץ בפתח, ואנחנו במשרד החינוך מזמינים את התלמידים ליהנות מ"קיץ אחר",הכולל מגוון פעילויות לבחירתם.אנו שמחים ללוות את התלמידים גם בחופשת הקיץ - בארגון פעילויות,שמירה על קשר רציף ומתן מידע עדכני ורלוונטי.
קרא עוד...
משרד החינוך בשיתוף אלנט גאים להציג את הקייטנה הדיגיטלית ״מעברים - עולים כיתה"
הכנת התלמידים במתמטיקה ובאנגלית לשנת הלימודים הבאה.כל מה שצריך כדי להשתתף בקייטנה הוא מחשב מחובר לאינטרנט, אוזניות ומיקרופון. למשתתפים מובטחת חווית למידה אחרת בה יפגשו ילדים בני גילם מרחבי הארץ, בלווי מורה מומחה במקצוע אותו יבחרו, ידברו, יתמודדו עם אתגרים, ישחקו, יהנו וילמדו! הקייטנה באנגלית מיועדת לבוגרי ה', ו' ו - ח' ובמתמטיקה לבוגרי ו' ו- ח'.בכל קייטנה יכולים להשתתף עד 30 תלמידים על בסיס כל הקודם זוכה.הקייטנות יופעלו במהלך חופשת הקיץ בחודשים יולי - אוגוסט.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 3
הרשמה לקייטנות הדיגיטליות של הקיץ יוצא לדרך !
לקראת חופשת הקיץ הקרבה ובאה, אתם מוזמנים לבחור מתוך מגוון רחב של קייטנות ופעילויות דיגיטליות המוצעות במהלך יולי-אוגוסט.תופעלנה כ - 140 "קייטנות העשרה". בדף הראשי בחוברת יש תוכן עניינים לפי נושאים. לחיצה על נושא בתוכן העניינים תוביל לדף המתאים בחוברת. ליד כל קייטנה מופיעים הפרטים, למי מיועדת ומה הדרישות להשתתפות בה וקישור לסילבוס ולטופס הרשמה. בכל קייטנה יכולים להירשם ולהשתתף עד 40 תלמידים וכל הקודם זוכה! אין רשימת המתנה! לכן, חשוב לציין בפני הנרשמים את החשיבות והאחריות בהתחייבות להשתתפות.קייטנות אלה יופעלו במהלך חודש יולי. קייטנות מעברים- עולים כיתהמתמטיקה לבוגרי ו' וח'אנגלית לבוגרי ה' ו' וח'יופעלו במהלך חודש אוגוסט. קייטנות יומיותמגוון שיעורים והפעלות פתוחות ללא הרשמה ארבע פעמים ביום. לחיצה על סמליל זה, מובילה למערכת שעות שבועית לפי ימים ושעות, שמות ונושאי השיעורים וכוללת קישור "חם" ישירות לכיתה (הקישור יופיע יומיים לפני השיעור). בכל שיעור יכולים להשתתף עד 500 תלמידים. בנוסף יתקיים כל יום, משחק תפקידים ברשת בין השעות 18:00 - 19:00, תלמיד נכנס לסביבת המשחק, בוחר אווטר ותפקיד ונכנס למשחק תפקידים רב משתתפים ברשת. קייטנות אלה יופעלו במהלך חודש יולי ודורשות שיווק.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 1
קייטנות קיץ דיגיטליות של אגף טכנולוגיות מידע
משרד החינוך, אגף טכנולוגיות מידע, מפעיל זו השנה השלישית את תכנית "קייטנות קיץ דיגיטלי", שמהוות חלק מרכזי מפעילות הקיץ במסגרת פרויקט "מחנכים מסביב לשעון". רשות התלמידים מוצעת חוברת דיגיטלית ובה מגוון רחב של קייטנות ושל פעילויות יומיות או מתמשכות אשר יוצעו להם במהלך חופשת הקיץ, והם מוזמנים לבחור ולהירשם. בתכנית הקייטנות יושם דגש על למידת כלים דיגיטליים, טכנולוגיות חדשניות ואוריינות דיגיטלית על כל רבדיה, כמו: ייצוג מידע בכלי מצגות מתקדמים, צילום תמונה ועיבודה, פיתוח אפליקציות, למידה באמצעות טלפון חכם (סמארטפון)/מחשב לוח (טאבלט), עריכת אודיו, גרפיקה, קומיקס ואנימציה, צילום סרטים ועריכתם, בניית אתרים, תִכנות, בניית משחקים, היערכות להדפסה בתלת ממד, עולמות וירטואליים, יצירת ספרים ועיתונים דיגיטליים, שחמט, קורסי "מעברים" בחשבון ובאנגלית ועוד.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 6
בית ספרנו זכה במקום הראשון בחידון קק"ל הארצי בבי"ס לאומניות בירושלים.
ביום חמישי 11/6/15 התקיים חידון קק"ל הארצי בבי"ס לאומניות בירושלים. במקום הראשון זכו תלמידי בי"ס שרת ריצ'רד סטרויב ואילן מילכין במקום השני זכו תלמידות בי"ס בר אילן רחל שחור ורעות יומטוביאן. בחידון שעסק בציונות סביבה ומורשת השתתפו עשרות תלמידים מבתי ספר מכל רחבי הארץ. לשלב הגמר עלו תשעה בתי ספר עם 18 תלמידים. לחידון הגיעו תלמידים מבתי הספר: בר אילן ושרת כדי לעודד את הנציגים יחד עם המנהלים המורות והמשפחות. שרון אטנר - מנהלת יחידת איכות הסביבה ואליקים ויסנשטרן - רכז החינוך הסביבתי, שמרכזים את הפעילות העירונית עם קק"ל,הגיעו לעודד ולברך את הזוכים מרמלה. אשתקד השתתפו גם נציגי בי"ס בר אילן בשלב הגמר אבל השנה הצליחו נציגי רמלהלהעפיל למקומות הראשון והשני. בתי הספר שזכו יקבלו מקק"ל ניידת חינוכית ליום שלם וכן יום טיול לכל הכיתה. תודה לנציגי רמלה ששקדו על החומר הלימודי במשך תקופה ארוכה ,למורים המלווים וכן לניסים מגנזי רכז מעו"ף קק"ל.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
בית ספר משה שרת מרמלה זכה בפרס החינוך הגופני המחוזי לאורח חיים בריא
ראש עיריית רמלה יואל לביא בירך את הנהלת בית הספר, צוות ההוראה והתלמידים על זכייתם בפרס ואיחל להם הצלחה בתחרות הארצית. מנהלת בית הספר איריס עידו מסטאי: "החינוך הגופני ועידוד אורח חיים בריא קיבל מקום חשוב מאד בעשייה החינוכית והוא אחד מהיסודות המארגנים של התכנית הבית ספרית "בשביל הבריאות - מרחב מגן לאורח חיים בריא ופעיל ב"שרת"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 7
גם בקיץ אחריות ההורים לא יוצאת לחופש
הורים יקרים !החופש הגדול עומד בפתח ומזמן עבור הילדים ובני הנוער הזדמנויות לקחת חלק במגוון פעילויות ובילויים .חלק גדול מהם מבלים את זמנם במהלך השנה .ובוודאי בחופשה .בגלישה ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות משתמשים בטלפונים חכמים ובאמצעים דיגיטליים נוספים . ילדינו חיים ברשת בחלק ניכר משעות היום, ולהורים יש תפקיד חשוב ומשמעותי במערך החינוכי להקניית הרגלי גלישה בטוחה ולהקטנת החשיפה לסכנות ברשת. כאן תוכלו למצוא שפע של מידע להעלאת המודעות באשר להזדמנויות שהרשת מזמנת לנו ולסיכונים הטמונים בה, וכלים לקידום דו-שיח משמעותי עם ילדיכם בנושא הכולל הדרכה, הכוונה ובמידת הצורך הצבת גבולות. עלון זה מציע לכם ההורים מידע חשוב בנושא גלישה בטוחה ברשת.העלון הוא פרי שיתוף פעולה של משרד החינוך עם משרד לביטחון הפנים ואיגוד האינטרנט.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 2
מפגש מרתק עם הסופרת רבקה מגן בבית ספר "משה שרת"
"גם אני רוצה להיות סופרת כשאגדל" אמרה אחת התלמידות לאחר המפגש המרתק עם הסופרת רבקה מגן. תלמידי שכבת ה-ו המכירים היטב את ספריה של רבקה מגן: "הצמיד של אופירה", "הכדור הוא ה...גול", "לרקוד עם עדן" ועוד..., שאלו את הסופרת שאלות על תהליך הכתיבה, על גיבורי הסיפורים שלה ועל ההשראה המובילה אותה לכתוב. המפגש התקיים בספריית ביה"ס, במהלכו הציגה הסופרת ממבחר ספריה. לאחר המפגש ניגשה הסופרת למנהלת ביה"ס, איריס עידו-מסטאי, וסיפרה לה עד כמה היא נהנתה מן המפגש וציינה, כי התלמידים הקשיבו קשב רב, הכירו את ספריה והכי חשוב גילו יחס של כבוד והערכה לסופרת.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 9
תחרות ה-Spelling Bee בבית ספר "שרת" רמלהביום שישי בתאריך ה-20/3/15 התקיימה תחרות באיות בתחום האנגלית .
קרא עוד...
בית ספרנו הצטרף השנה לתכנית מארג בחתירה לקראת אות המצוינות בחינוך יהודי, ציוני ואזרחי.צוות המורים חושב כי יש לעצב את זהות תלמידנו כאזרחים ציונים ויהודיים במדינה. ביום שלישי 4/11/15 יתקיים בבית ספרנו דיוני דילמה כשהערכים שנבחרו על ידי צוות המורים הם : חופש הביטוי מול כבוד האדם . אנו רואים את יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, כהזדמנות פז להעלות בפני תלמידנו, בכל שכבות הגיל בהתאם ליכולתם, דילמות ושאלות ערכיות- מוסריות ולנהל עימם דיאלוג מעמיק ומשמעותי הנשען על המקורות היהודיים, הציוניים והאזרחים שלנו. אנו מאמינים כי דיאלוג הנשען על מקורות אלו, מרחיב את הבסיס הערכי של תלמידנו, מעשיר את הדיאלוג בינינו ומאפשר להם לחקור, לחשוב, לבקר, להביע דעה ולהיות חלק מקהילת שיח רחבה.
קרא עוד...
למידה מרחוק -בשעת חירום -אוח משרד החינוך
הורים יקרים !לפניכם קישורים לאתר אוח משרד החינוך ללמידה בשעת חירום וקישורים לאתר השירות הפסיכולוגי ייעוצי .מנהלת ביה"ס והצוות החינוכי מאחל לכם ולכל בית ישראל שנת שלום וביטחון!
קרא עוד...
תגובות: 6   צפיות: 104
מיזם "נשק וסע בבטחה" יוצא לדרך בבית הספר "שרת". לוקחים אחריות ויוצרים סביבה בטוחה לילדנו!
ארגון "עיניים בדרכים" לקח אתגר לאומי ופיתח מודל כלל ארצי היוצר שותפויות במוסדות חינוך,של תלמידים, הוריהם והרשות המקומית. המיזם זוכה לתמיכת משרד החינוך, משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במשרד התחבורה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 38
אגרת להורים חודש סיון
הורים ותלמידים יקרים,"מעגל נסגר בכל שנה , ומעגל נפתח בכל שנה..." הגענו לסוף שנת הלימודים לאחר שנה מלאה של עשייה חינוכית ולמידה משמעותית. השנה עמדה בסימן המסע למארג היחודיות הבית ספרית" בחודש שעבר שלחנו אליכם את החזון הבית-ספרי, והחלנו בבניית תכנית לימודים בית ספרית, אשר במרכזה עומדת היחודיות הבית ספרית "בית ספר לאמנויות השיח והתקשורת" כציר המארגן את כל העשייה הבית ספרית. ערך החודש בתכנית "מפתח הל"ב" הוא: ביטחון ובטיחות. במסגרת שעורי חינוך חברתי וכישורי חיים יתקיימו שעורים בנושא חופשת הקיץ בדגש על חשיבה על שעות הפנאי העומדות לפנינו וניצולם בצורה המיטבית ביותר, חזרה על כללי הביטחון והבטיחות בכבישים, בבריכה ובים ועוד...
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 2
קרא עוד...
"מה אתה שח? - יש על מה לדבר / יש עם מי לדבר " מעגלי השיח והרטוריקה בבית ספר "שרת" בבית ספרנו יתקיימו השנה שעורי בחירה בתחום "מעגלי השיח והרטוריקה". במהלך השנה כל אחד ואחת יקח חלק בשני שיעורי בחירה שונים, כל מעגל שיח ילמד במהלך 15 שיעורים במהלך כל מחצית. מטרת השיעורים לקדם את הישג נדרש בתחום השפה העברית הכוללים שיח, האזנה ודיבור למטרות שונות: האזנה הממוקדת בדברי אחרים, השתתפות בשיחה ובדיון, הצגת רעיונות-בשיחה, בדיון או בהרצאה, מתן תשובות ענייניות לשאלות , דיווח ענייני, הצגת
קרא עוד...
מה זה דיבייט? דיבייט debate (באנגלית: "ויכוח" או "דיון" ועל פי האקדמיה ללשוןהעברית "מַעֲמָת")דיבייט הוא פעילות, לעתים מאורגנת, של ויכוח פורמלי בעל-פה.הדיבייט הוא אמצעי חוויתי ויעיל מאין כמוהו להקניית אינספור מיומנויות וכישורים בעלי חשיבות עליונה לחיים, כגון: כושר ביטוי והבעה עצמית, לוגיקה, חשיבה אנליטית, חדות ומהירות מחשבה, העברת מסרים מדוייקת, תפקוד תחת לחץ, דיבור מול קהל, שפת גוף, ניסוח ואוצר מילים, חשיבה ביקורתית, ידע כללי, הגברת הביטחון העצמי, וכמובן תרבות דיון .
קרא עוד...
עדכונים שוטפים
פרשת שבוע
מרחבי כיתות
דף החודש
תחומי דעת
עם הפנים לקהילה
תמונות מאירועים וטקסים בית ספרים
מרחב מגן ב"שרת "
זהירות בדרכים
המיוחדים שלנו
למידה בשעת חירום
האחר הוא אני
מעגלי השיח והרטוריקה בבית ספר "שרת"
חיפוש באתר